Turecké město Çiftlikkoy hledá českého partnera

Turecké město Çiftlikkoy hledá českého partnera

Turecké město Çiftlikköy hledá českého partnera pro spolupráci v oblasti odpadového hospodářství, sociálních služeb, zemědělství (především pěstování květin a pěstování ve sklenících) či na projektech zaměřených na podporu cestovního ruchu a mládeže.

Město Çiftlikköy se nachází v okresu Yalova s 240 000 obyvateli. Çiftlikköy s 39 tis. obyvateli je jednou z nejaktivnějších a nejatraktivnějších měst v tomto okrsku. Çiftlikköy se nachází na jihu Marmarského moře, díky čemuž disponuje krásnými plážemi a výhledy na moře. Historie Çiftlikköy sahá až do helénské doby. Město se dříve nazývalo Pylai. V regionu bylo nalezeno mnoho zřícenin patřících do helénského a byzantského období. Pod správu Çiftlikköy spadá také 1 obec a 9 vesnic.

Město má zkušenosti s realizací evropských projektů, neboť realizovalo projekt v hodnotě 287 tis. EUR zaměřený na zlepšování sociální integrace a zaměstnanosti znevýhodněných osob. Město Çiftlikköy by pro spolupráci s českými protějšky rádo využilo rovněž možností financování projektů z Visegrádského fondu.

Pokud byste měli zájem o navázání partnerství s tureckým městem v jakékoli z výše jmenovaných oblastech, prosím neváhejte napřímo kontaktovat paní Hatice Kübra Akyol z oddělení zahraničních vztahů a projektů města Çiftlikköy na projeofisi@yalovaciftlikkoy.bel.tr nebo na +90 226 300 00 97.

 

 

 
 
Pro spuštění videa je nutný nainstalovaný přehrávač Adobe Flash Player.Çiftlikköy_pláž Çiftlikköy_pláž
Çiftlikköy_pláž