Moldavské město Vadul lui Voda hledá českého partnera

Moldavské město Vadul lui Voda hledá českého partnera

Moldavské město Vadul lui Voda, které je známé jako turistické středisko, má zájem o navázání partnerství s českým městem do 10 tis. obyvatel, se kterým by si mohlo vyměňovat zkušenosti v oblasti podpory turistiky.

Město Vadul lui Voda je menší město s cca 5000 obyvateli, jež se nachází 25 km od hlavního města Kišiněva na břehu řeky Dněstr a 40 km od mezinárodního letiště. Díky vhodným přírodním podmínkám se město stalo vyhlášeným turistickým střediskem. Město, které zaujímá rozlohu 584 ha, je pokryto hustými lesy a parky. Na břehu řeky Dněstr se nachází rozlehlá pláž. Ve městě je více než 100 turistických kempů, 9 letních táborů pro děti a 2 sanatoria. Návštěvnost města se o víkendech pohybuje okolo 10 tis. osob. Město nabízí zázemí i pro sporty, jako jsou potápění a plachtění.

Ve městě se nachází mateřská školka, základní škola a lyceum. Město Vadul lui Voda pořádá mezinárodní tábory, kde se místní děti poznávají se svými vrstevníky z partnerských měst z Rumunska, Polska, Ukrajiny, Litvy a Bulharska. Město Vadul lui Voda rovněž pořádá řadu kulturních aktivit, jako josu hudební festivaly, koncerty popových zpěváků konané na pláži města, lidové koncerty apod. Ve městě jsou také dva fotbalové stadiony, sportovní škola pro děti a malý posilovací klub. Každoročně se ve městě koná široká škála různých sportovních aktivit, mezi něž patří fotbal, plážový volejbal, box apod.

Moldavská republika je jednou z prioritních zemí zahraniční rozvojové spolupráce ČR pro období 2018-2023, díky čemuž lze na spolupráci s městem Vadul lui Voda využít finanční prostředky z dotačního titulu "Podpora rozvojových aktivit krajů a obcí v prioritních zemích ZRS ČR", jenž každoročně na podzim vyhlašuje Česká rozvojová agentura.

Bližší informace týkající se nabídky ke spolupráci viz příloha.

V případě zájmu o navázání spolupráce kontaktujte přímo starostu města Iurie Onofriiciuce (aplvadulluivoda@gmail.com; +373 22 416 138), nebo Šárku Řechkovou ze Sekce regionálního rozvoje a zahraničních vztahů Svazu (rechkova@smocr.cz; +420 732 178 013).

 


 

 

 

Městská pláž Městská pláž
Městská pláž
Letecký pohled na Dněpr a městské pláže Letecký pohled na Dněpr a městské pláže
Letecký pohled na Dněpr a městské pláže
Sanatorium Sanatorium
Sanatorium

Soubory ke stažení