Ukrajinské město Rachiv hledá partnera v České republice

Rachiv, středisko Rachivského okresu, se nachází v jihovýchodní části Zakarpatské oblasti na Ukrajině. Leží na řece Černá Tisa ve vzdálenosti 209 km od Užhorodu. Rachiv, kde žije 16 tis. obyvatel, je turistickým střediskem a jedním z výchozích bodů pro výstup na Hoverlu, nejvyšší horu Ukrajiny (2061 m.n.m.). 

Rachiv, středisko Rachivského okresu, se nachází v jihovýchodní části Zakarpatské oblasti na Ukrajině. Leží na řece Černá Tisa ve vzdálenosti 209 km od Užhorodu. Rachiv je turistickým střediskem a jedním z výchozích bodů pro výstup na Hoverlu, nejvyšší horu Ukrajiny (2061 m.n.m.).  Díky své geografické poloze, unikátní přírodě a originální huculské kultuře získal Rachiv slávu jako „Huculská Paříž“. Ve městě sídlí vedení Karpatské biosférické rezervace, která je hodnocena jako jeden z nejcennějších ekosystému a je součástí mezinárodní sítě biosférických rezervací UNESCO.

Národnostní složení je rozmanité, žijí zde Ukrajinci, Maďaři, Rumuni, Rusové, Romové a další menšiny. Stejně rozmanité je také zastoupení náboženských komunit (pravoslavní, římskokatoličtí, řeckokatoličtí, evangelisté). Ekonomika města je orientována převážně na sektor služeb (zdravotní péče, sociální služby, školství apod.). Průmyslová výroba je zastoupena lesnictvím, zpracovatelským průmyslem a stavebnictvím.

Bližší informace naleznete v přiloženém souboru. V případě zájmu o navázání spolupráce, kontaktujte prosím Mgr. Gabrielu Hůlkovou, Sekce pro projekty a zahraniční vztahy (234 709 724, hulkova@smocr.cz).

 

Soubory ke stažení

Rachiv_Ukrajina (423 kB)