Rumunské město Temešvár hledá partnera v České republice

Rumunské město Temešvár hledá partnera v České republice

Rumunské město Temešvár s 333 tis. obyvateli hledá partnerské město v České republice. Město leží leží v západním Rumunsku asi 550 km od hlavního města Bukurešti a je hlavním městem regionu Timis.

Počet obyvatel: 333 tis.  

Charakteristika: Město Temešvár (Timisoara) leží v západním Rumunsku asi 550 km od hlavního města Bukurešti. Žije zde cca 333 tis. obyvatel. Temešvár je třetím největším městem v Rumunsku a také hlavním městem západorumunského kraje Timis. Temešvár je důležitým ekonomickým centrem v zemi.  Jeho hospodářství je opřeno o strojírenský, elektrotechnický, textilní, kožedělný, obuvnický, potravinářský či dřevozpracující průmysl.  Temešvár je také historickým, kulturním a univerzitním městem. Ve městě má své sídlo 7 univerzit se zaměřením na lékařství, psychologii, polytechniku, ekonomiku apod. Město nabízí řadu kulturních akcí, festivalů a lidé mohou navštívit řadu muzeí, galerií, divadel, koncertů.
Město má velmi rozvinutou mezinárodní spolupráci – má partnerská města v Rakousku, Francii, Itálii, Německu, Maďarsku, Velké Británii, ale i ve vzdálenějších zemích, jako je Vietnam. 

Oblasti možné spolupráce: řízení města, kultura, vzdělání, místní ekonomika, sociální oblast, sport, životní prostředí a turistika.

Více informací o městě naleznete v přiloženém souboru

 

Soubory ke stažení