Rumunské město Constanta hledá partnera v České republice

Rumunské město Constanta hledá partnera v České republice

Město Constanta s 310 tis. obyvateli ležící na pobřeží Černého moře hledá partnerské město v České republice.

Počet obyvatel: 310 tis.  

Charakteristika: Město Constanta leží v jihovýchodní části Rumunska na pobřeží Černého moře. Constanta patří mezi nejstarší města Rumunska. Město je druhým největším evropským přístavem, co se týče rozlohy, vybavení a množství zboží, spojuje obchodní cesty ze Středního Východu a západní Evropy. Turistika společně s přístavem a loděnicemi jsou důležitým zdrojem jeho příjmů. Mírné kontinentální klima v kombinaci s blízkosti Černého moře a přírodním bohatstvím delty Dunaje je vhodné pro letní dovolenou a turistiku. Ve městě se nachází cca 500 škol včetně středních a základních. Je zde také mnoho státních a privátních univerzit.

Město má velmi rozvinutou mezinárodní spolupráci – jeho partnerskými městy jsou např. Brest (Francie), Istanbul (Turecko), Rotterdam (Nizozemí), Sankt Peterburg (Rusko), Shanghai (China), Sulmona (Itálie), Yokohama (Japonsko) a další.

Oblasti možné spolupráce: kultura, umění, sport, životní prostředí, zdravotnictví a turistika.

Více informací naleznete v příloženém souboru. V případě zájmu o navázání partnerství kontaktujte Mgr. Gabrielu Hůlkovou (hulkova@smocr.cz, 234 709 724).

 

Soubory ke stažení