Gruzínské město Lagodekhi hledá partnera v ČR

Gruzínské město Lagodekhi s 52 tis. obyvateli má zájem o spolupráci s českým městem. 

Město Lagodekhi se nachází v okresu Kakheti ve východní části Gruzie u hranic s Azerbájdžánem. Město ležící na úpatí pohoří Velký Kavkaz v srdci gruzínské vinařské oblasti je známé pro nádhernou přírodu národního parku Lagodekhi.

Hlavním zdrojem příjmů pochází ze zemědělství, obchodu, turistiky a především potravinářského průmyslu. Ve městě je řada tradičních místních restaurací a malých tržišť. Lagodekhi je také kulturním centrem regionu – provozuje divadlo, letní kino, každoročně se koná podzimní folklorní festival. Důraz město klade především na rozvoj turistiky, která nabízí řadu aktivit při návštěvě architektonických a historických památek, muzeí, při rybaření apod.

Oblasti spolupráce: Město by rádo spolupracovalo v oblasti turistického ruchu, budování městské infrastruktury, prevence přírodních katastrof, zemědělství, kultury a ochrany životního prostředí.

Více informací v přiloženém souboru, dále na www.partnerskamesta.cz nebo na webových stránkách města: www.lagodekhi.org.ge.

V případě zájmu o navázání spolupráce, kontaktujte prosím Oddělení vnějších vztahů SMO ČR, Gabriela Hůlková, 234 709 724. 

 

Soubory ke stažení