Hledáte partnerské město? > Nabídky partnerství
 

Nabídky partnerství

Zaujme vás nabídka albánského města Fushe-Arrez k navázání partnerské spolupráce?

Zaujme vás nabídka albánského města Fushe-Arrez k navázání partnerské spolupráce?

Fushe-Arrez, jedenáctitisícové město v hornaté oblasti severu Albánie, má zájem navázat kontakt a případně i dále rozvíjet partnerskou spolupráci s některým z českých měst. Přestože se Fushe-Arrez potýká s problémy, jako je například nezaměstnanost, má i svůj potenciál zejména v budoucím možném rozvoji cestovního ruchu.

 

[více »]
Miroslava - rumunské město krásného jména hledá partnera v ČR

Miroslava - rumunské město krásného jména hledá partnera v ČR

Rumunské město Miroslava s více než 20 000 obyvateli hledá město v ČR pro partnerskou spolupráci například v oblasti kultury, vzdělávání, zachování tradic či ekonomických aktivit. Rumunské město má zájem také o výměnu zkušeností v oblasti fungování místní samosprávy.

[více »]
Palestinské město Dura hledá partnery pro výměnu zkušeností a spolupráci

Palestinské město Dura hledá partnery pro výměnu zkušeností a spolupráci

Osm kilometrů jihovýchodně od Hebronu se nachází město Dura se zhruba 41 000 obyvateli. Zástupci města Dura hledají partnery pro výměnu zkušeností a spolupráci v oblasti zlepšování úrovně služeb pro občany, včetně skupin se zvláštními potřebami (senioři, děti, handicapovaní atd.). Palestinské město má také zájem o výměnu zkušeností v oblasti partnerské spolupráce obecně.

[více »]
Kronštadt: ruské město ve Finském zálivu hledá partnera v ČR

Kronštadt: ruské město ve Finském zálivu hledá partnera v ČR

Kronštadt se nachází ve Finském zálivu na východním kraji Baltského moře a z administrativního hlediska je součástí Petrohradu. Funguje však nadále jako samostatné město. V Kronštadtu žije téměř 45 tisíc obyvatel a do budoucna chce využít svůj potenciál v oblasti cestovního ruchu a lázeňství.

[více »]
Polské město Wolomin hledá partnera pro spolupráci

Polské město Wolomin hledá partnera pro spolupráci

Město Wolomin s 53 000 obyvateli se nachází 20 km severovýchodně od Varšavy. Budoucí partnerská spolupráce by mohla probíhat zejména v oblasti životního prostředí, kultury a nakládání s půdou.  

[více »]
Italské město Montefranco hledá partnera

Italské město Montefranco hledá partnera

Město Montefranco se svými zhruba 1 300 obyvateli se nachází v centrální části Itálie v regionu Umbria, v provincii Terni. Montefranco má zájem najít partnerské město s 1 000 – 5 000 obyvateli, s nímž by mohlo spolupracovat v širokém okruhu témat.

[více »]
Turecké město Çiftlikkoy hledá českého partnera

Turecké město Çiftlikkoy hledá českého partnera

Turecké město Çiftlikköy hledá českého partnera pro spolupráci v oblasti odpadového hospodářství, sociálních služeb, zemědělství (především pěstování květin a pěstování ve sklenících) či na projektech zaměřených na podporu cestovního ruchu a mládeže. Město Çiftlikköy se nachází v okresu Yalova s 240 000 obyvateli. [více »]

Město Trikala (Řecko) hledá partnery v rámci výzvy OP URBACT III (Sítě měst)

Středně velké město s 82 000 obyvateli, které chce pracovat na zlepšení své image ve stínu blízkých metropolitních oblastí. Tato charakteristika by mohla být blízká i řadě českých měst, které řeší podobné otázky. Najde město Trikala partnera v ČR, aby zkusili vyřešit tyto i jiné otázky společně s dalšími městy?

 

 

[více »]

Estonské město Valga má zájem být jedním z partnerů v rámci výzvy OP URBACT III (Sítě měst)

Město Valga s 12 500 obyvateli hledá partnery, jejichž zkušenosti mohou pomoci zlepšit situaci, kterou město aktuálně prochází. Jedná se zejména o celkový proces úbytku obyvatelstva a s tím související socioekonomické potíže, stárnutí obyvatelstva či hledání nového využití pro chátrající budovy v centru města. V článku se dočtete více o městě i jeho záměrech do budoucna.

[více »]

Novi Pazar (Srbsko)

Novi Pazar leží v jihozápadní části Srbska a je známo jako nejmladší měst v Evropě. Hlavním odvětvím průmyslu je textilnictví, dřevozpracovatelský průmysl a do budoucna skýtá velký potenciál pro bio produkci potravin. 

[více »]

Rumunské město Buhuși hledá partnera v ČR

Rumunské město Buhuși má zájem o navázání spolupráce se svým protějškem v ČR v oblastech, jako je vzdělávání, kultura, sport či podpora průmyslu a podnikatelského prostředí. Město Buhuși čítá 20 tis. obyvatel a nachází se v župě Bacău na severovýchodě země. [více »]

Žytomyr (Ukrajina)

Ukrajinské město Žytomyr, centrum Volyňské oblasti, kde žije stále aktivní početná česká menšina, hledá partnerské město v České republice.

[více »]

Rumunská města Caraula, Dabuleni, Calafat a Segarcea mají zájem o spolupráce s českými městy

Rumunská města Caraula (2,4 tis. obyv.), Dabuleni (12 tis. obyv.), Calafat (17 tis. obyv.) a Segarcea (8 tis. obyv.), ležící v povodí řeky Dunaje na jihozápadě Rumunska hledají česká města pro vzájemnou spolupráci. Bližší informace naleznete dále ve stručných medailoncích měst. 

[více »]

Ukrajinské město Rachiv hledá partnera v České republice

Rachiv, středisko Rachivského okresu, se nachází v jihovýchodní části Zakarpatské oblasti na Ukrajině. Leží na řece Černá Tisa ve vzdálenosti 209 km od Užhorodu. Rachiv, kde žije 16 tis. obyvatel, je turistickým střediskem a jedním z výchozích bodů pro výstup na Hoverlu, nejvyšší horu Ukrajiny (2061 m.n.m.). 

[více »]

Rumunská města mají zájem o spolupráce s českými městy

Rumunská města Curtea de Arges (31 tis. obyv.), Pitesti (177 tis. obyv.), Topoloveni (10 tis. obyv.), ležící v rumunské župě Arges a Hateg (12 tis. obyv.), Hudedoara (75 tis. obyv.), Vulcan (24 tis. obyv.), Petrosani (35 tis. obyv.), ležící v rumunské župě Hunedoara a město Resita 73 tis. obyv.), ležící v oblasti Banátu, hledají česká města pro vzájemnou spolupráci. Bližší informace naleznete dále ve stručných medailoncích měst.

[více »]
Rumunské město Constanta hledá partnera v České republice

Rumunské město Constanta hledá partnera v České republice

Město Constanta s 310 tis. obyvateli ležící na pobřeží Černého moře hledá partnerské město v České republice.

[více »]
Rumunské město Temešvár hledá partnera v České republice

Rumunské město Temešvár hledá partnera v České republice

Rumunské město Temešvár s 333 tis. obyvateli hledá partnerské město v České republice. Město leží leží v západním Rumunsku asi 550 km od hlavního města Bukurešti a je hlavním městem regionu Timis.

[více »]

Gruzínské město Lagodekhi hledá partnera v ČR

Gruzínské město Lagodekhi s 52 tis. obyvateli má zájem o spolupráci s českým městem. 

[více »]

Západoukrajinská města Brody a Sambir mají zájem o spolupráce s českými městy

 

Ukrajinská města Brody a Sambir ležící ve Lvovské oblasti hledají města v České republice, které mají zájem o spolupráci. V době probíhající decentralizace veřejné správy na Ukrajině mají ukrajinská města zájem především o výměnu zkušeností z oblasti transformace samosprávy, ale i o spolupráci v dalších oblastech, jako je hospodářská spolupráce, kultura, školství, cestovní ruch, úspory energie apod. 

[více »]

Slovenské město Levice hledá partnerské město pro realizace projektu v rámci programu Evropa pro občany

 

Město Levice, které se nachází v Nitranském samosprávném kraji, hledá partnerské město  ČR. Levice s 33 tis. obyvateli má především zájem spolupracovat na projektu podaného v rámci Programu Evropa pro občany 2014 – 2020 v opatření Sítí měst. 

[více »]
Slovenská obec Veľké Ripňany hledá partnera v ČR

Slovenská obec Veľké Ripňany hledá partnera v ČR

Obec Veľké Ripňany s 2 tis. obyvateli hledá partnera v České republice. Veľké Ripňany se nacházejí v Nitranském kraji nedaleko města Topoľčany. 

[více »]

Veresegyház (Maďarsko)

Město Veresegyház s 18 tis. obyvateli hledá partnera v České republice.

[více »]

18. obvod města Budapešť hledá partnera v České republice

18. budapešťský obvod se skládá s částí Pestszentlőrinc a Pestszentimre a žije zde 100 tis. obyvatel. Městský obvod má rozvinutou infrastrukturu a služby a sídlí zde mnoho firem, především malé a střední velikosti. Obyvatelé i návštěvníci mohou využít řadu zařízení pro volný čas.

[více »]

Mykolajev (Ukrajina)

Ukrajinské město Mykolajev leží v Mykolajevské oblasti v jižní části země při pobřeží Černého moře. Ve městě žije 496 tis. obyvatel.

 

[více »]

Mykolajev (Ukrajina)

Ukrajinské město Mykolajev leží v Mykolajevské oblasti v jižní části země při pobřeží Černého moře. Ve městě žije 496 tis. obyvatel.

 

[více »]

Krematorsk (Ukrajina)

Ukrajinské město Krematorsk s 170 tisicí obyvateli hledá partnerské měst v České Republice.

[více »]

Město Busko-Zdrój (Polsko)

Lázeňské město Busko-Zdrój patří již od 19. století mezi nejatraktivnější lázeňská  města v Polsku. Leží v Swietokrzyském vojvodství v jižním Polsku asi 80 km severně od Krakova a žije zde 17 tis. obyvatel. 

[více »]

Město Człuchów (Polsko)

Venkovské městečko Człuchów leží v jihozápadní části Pomořanska v oblasti jezer. Je vzdáleno asi 140 km jižně od Gdaňska a žije zde více než 10 tis. obyvatel. Ve správním obvodu města leží 24 obcí.

 

[více »]

Město Puerto Vallarta (Mexiko)

Puerto Vallarta je jedno z nejhezčích letovisek na pacifickém pobřeží Mexika. Žije zde 255 tis. obyvatel. Město může nabídnout spolupráci v oblasti lázeňství a turistického ruchu, kultury, tradičního i moderního umění, vzdělávání až po příležitosti k obchodu a investicím v řadě sektorů ekonomiky ve městě i přilehlém regionu. [více »]

Maďarské město Bátonyterenye hledá partnerské město v České republice

Maďarské město Bátonyterenye leží v severní části Maďarska v regionu Nograd přibližně 100 km vzdálené od hlavního města Budapešti a 22 km od hranic se Slovenskem. V současnosti zde žije necelých 14 tis. obyvatel. 

[více »]

Obec Malé Dvorníky (Slovensko)

Obec Malé Dvorníky s 1 tis. obyvatel leží v jižní části Slovenska v těsné blízkosti Malého Dunaje asi 2 km od Dunajské Stredy. Obec žije bohatých kulturním a společenským životem.

[více »]

Město Kotuń (Polsko)

Polské město Kotuń leží v severovýchodní části Polska v Mazovském regionu a žije zde 8,5 tis. obyvatel. Kotuń zajišťuje služby v oblasti školství, kultury pro další obce v okolí.

[více »]

Město Grajewo (Polsko)

Město Grajewo leží v severovýchodní části Polska na hranicích Mazurského okresu a okresu Podlasie, což nabízí výbornou polohu pro objevování tradic, zvyků, přírodního a historického dědictví obou regionů. Město s 22 tis. obyvateli je správním, ekonomickým a kulturním centrem regionu.

[více »]

Obec Csopak (Maďarsko)

Maďarská obec Csopak leží u Balatonského jezera v maďarském okresu Veszprém. Csopak je známý svým vínem odrůdy Vlašský ryzlink. Oblast je díky své poloze u Balatonu zaměřená na rekreaci, písčité pláže nabízí ideální strávení dovolené rodin s dětmi.

[více »]

Obec Morazzone (Itálie)

Italská obec Morazzone s 4 000 obyvateli leží v severitalském regionu Lombardie asi 40 km od Milána. Má zájem spolupracovat v oblastech všech témat, která se se vztahují k životu občanů a fungování obce. Webové stránky: 

[více »]

Město Xilinhot, Čína

Město Xilinhot leží v čínské autonomní oblasti Vnitřního Mongolska. Xilinhot a jeho okolí je velmi zajímavý region s 177 tis. obyvateli, který má ambici vystavět největší a nejmodernější dostihové závodiště pevninské Číny. [více »]

Obec Záhradné (Slovensko)

Obec Záhradné leží ve východní části Slovenska (blízko města Prešov) na severovýchodním okraji Šarišské vrchoviny. V obci žije 963 obyvatel. Okolí obce je charakteristické členitostí krajiny s množstvím turistických tras, které vedou k dominantě vrchoviny Stráž Kapušianskému a Šarišskému hradu. [více »]

Ruské město Volchov

Ruské město Volchov s 47 000 obyvateli je administrativním centrem Volchovské oblasti. Leží 120 km východně od Saint-Pěterburgu na řece Volchov, která spojuje Ladožské a Ilimenské jezero. Město má zájem spolupracovat především v oblasti rozvoje malého a středního podnikání, turistiky a kultury.

[více »]

Italská obec Uggiate Trevano hledá partnera v ČR

Italská obec Uggiate Trevano leží v Lombardii přibližně 40 km severozápadně od Milána v turisticky atraktivní oblasti podhůří italských Alp v blízkosti hranic see Švýcarskem. Ekonomický život obce je tradičně založen na zemědělství (pěstování vinné révy) a turistiky. [více »]

Francouzské obce Allegre a Héricy hledají partnery v ČR

Francouzské obce Allegre a Héricy hledají partnerské obce v České republice. Obec Allegre, 1034 obyvatel. Město Héricy, 2585 obyvatel. 

[více »]

Italské město San Lorenzo Nuovo

Italské městečko San Lorenzo Nuovo s necelými 5 tisíci obyvateli hledá partnera v České republice. 

[více »]

Turecké město Demirci hledá partnera v ČR

Město Demirci - 21 tisíc obyvatel, západní Turecko.

[více »]

Francouzská obec Vannes sur Cosson hledá partnera v ČR

Starobylá obec Vannes sur Cosson s 1 000 obyvateli leží nedaleko údolí řeky Loiry v blízkosti zámků Sully-sur-Loire a Fontanableu. 

[více »]

Lotyšské město Garkalne hledá partnera v ČR

Město Garkalne leží nedaleko hlavního lotyšského města Rigy a má 7 500 obyvatel.

[více »]

Turecká města hledají partnera v ČR

Turecká města Bornova, Kemalpasa a Tepecik hledají partnerské město v České republice.

[více »]

Ukrajinská města Sambir, Kalush a Novodnistrovsk hledají partnera v ČR

Města Sambir, Kalush a Novodnistrovsk ležící v západní části Ukrajiny hledají partnerská města v České republice.

[více »]

Italská obec Magliano Sabina hledá partnera v ČR

Italské městečko Magliano Sabina s necelými 5 tisíci obyvateli leží v samotném srdci Itálie v blízkosti hlavního města a je ideálním výchozím místem pro výlety za historickými a kulturními poklady Itálie. Město má zájem o spolupráci s českou obcí či městem zaměřenou na kulturní výměnu, vzdělání a zapojení mládeže, místní ekonomický rozvoj apod.

[více »]

Moldavské město Vadul lui Voda hledá partnera v ČR

Lázeňské město Vadul lui Voda s více než čtyřmi tisíci obyvateli má zájem oslovit české město (města) do 10 000 obyvatel, která kladou důraz na rozvoj cestovního ruchu. Případná spolupráce bude zaměřena na přenos zkušeností v oblasti turismu, rozvoje související infrastruktury a na hledání partnera pro rozvoj průmyslové zóny ve městě.

[více »]

Město Aubange (Belgie) hledá partnera v ČR

Belgické město Aubange s 15 900 obyvateli hledá partnerské město (města), s nímž by mohlo řešit společné problémy a případně také realizovat projekty. Aubange se nachází v blízkosti místa, kde se setkávají hranice tří států – Belgie, Francie a Lucemburska. Jedná se o velmi významný dopravní uzel, kde se setkávají různé druhy dopravy.

[více »]

Ukrajinské město Lugansk hledá partnera v ČR

Lugansk, jedno z největších ukrajinských měst (470 000 obyvatel) a zároveň centrum stejnojmenného regionu, projevilo zájem najít partnerské město v České republice. Lugansk je městem s průmyslovou tradicí a zároveň městem univerzitním. Svým umístěním tvoří administrativní, průmyslové a kulturní centrum nejvýchodnější části Ukrajiny.

[více »]