Jak najít partnerské město či obec?

Ke hledání partnerského města či obce můžete přistoupit různými způsoby:

Chci si vybrat z nabídky potenciálních partnerských měst či obcí
Tuto možnost Vám nabízí nově vytvořené stránky www.partnerskamesta.cz, na kterých se právě nacházíte a jejichž cílem je především poskytovat aktuální informace o partnerství měst a podporovat jeho vznik a rozvoj. V této rubrice Vám přinášíme aktuální žádosti zahraničních měst, která hledají partnery v ČR. Zahraniční města jsou zde stručně popsána – počet obyvatel, kde se nacházejí, dále uvádíme pár slov o jejich historii, průmyslu či kulturním životě a především pak o oblastech, které by tato města ráda rozvíjela ve spolupráci s českým partnerským městem či obcí. Podle těchto informací se můžete rozhodnout, které město či obec by pro Vás mohlo být vhodným partnerem.

Zaujala-li Vás charakteristika některého města a shodnete-li se na oblastech spolupráce, můžete  s vybraným městem navázat kontakt a oslovit jeho představitele. Byli bychom rádi, pokud byste k navázání kontaktu s vybraným městem využili kontaktní osoby v Kanceláři Svazu (kontakty jsou uvedeny vždy u informace o konkrétním městě), protože nám to pomůže při udržování aktualizované databáze stávajících i nově vznikajících partnerství měst. Uvádíme však i přímý kontakt na zástupce daného města.
 

Chci prezentovat svoje město/obec v zahraničí
Máte-li zájem navázat partnerství v konkrétní zemi, můžeme Vám rovněž pomoci a Vaši žádost postoupit kolegům v zahraničí. Stačí, když vyplníte přiložený formulář (tzv. Twinning Request Form) a odešlete ho na e-mailovou adresu hulkova@smocr.cz , můžete připojit i fotografie Vaší obce. Města v zahraničí tak budou mít možnost seznámit se s informacemi o Vašem městě a případně Vás kontaktovat.


Další možností, jak získat informace, případně najít partnerské město, nabízí webové stránky www.twinning.org , které spravuje organizace CEMR (Rada evropských obcí a regionů) a které jsou dostupné i v češtině. Zde můžete vyhledávat partnerské město dle různých kritérií, případně prezentovat svou žádost o partnerství. 

Pro více informací o twinningu kontaktujte prosím Mgr. Gabrielu Hůlkovou z Kanceláře Svazu (telefon: 234 709 724, e-mail: hulkova@smocr.cz)
 

 

Soubory ke stažení